صادرات کالا

صادرات

قطعاً تولید کننده گان بخش صنعت،کشاورزی زحمات زیادی میکشند تا محصول برای مصرف کننده داخلی فراهم شود. اما زمانی که این محصول برای صادرات انتخاب شود باید به سلایق و نیازهای کشور هدف توجه شده و در جهت برآورد آن برای موفقیت در جذب بازار تلاش نمود. با سالها تجربه و تحقیقات ، دانش فنی مان در اختیار جامعه تولیدی،کشاورزی و صنعت کشور است تا این زنجیره تا مصرف کننده خارجی را به شکل درست و استاندارد تکمیل کنیم.

رعایت استانداردهای کشور مقصد رمز موفقیت گسترش حوزه صادرات در بازارهای جهانیست

نمودار صادرات پانیک هلدینگ

نمودار فوق میزان صادرات بر اساس ارزش ریالی به کشورهای مختلف توسط شرکت  آینده سازان آذر نگین پانیک را نشان میدهد.

مزایای صادرات

در دنیای کسب و کار ایران بسیاری از تولیدکنندگان هستند که یا دست به صادرات نمی‌زنند یا میزان صادراتشان متناسب با توان و ظرفیت تولیدیشان نیست. ناآگاهی، خودکم‌بینی، کوتاه‌بینی، ترس یا احتیاطهای بی‌مورد می‌تواند از دلایل اصلی بی‌رغبتی کسب و کارها برای صادرات کالا و محصولاتشان باشد. 

گفته می‌شود صادرات پیش از آن که بخواهد به سود صادرکننده باشد بیشتر برای کشور مزیت دارد. اقتصاددانان افزایش صادرات را موجب فرصتهای جدید شغلی، رونق رشد اقتصادی، ایجاد درآمد مالیاتی و بهبود تراز پرداخت می‌دانند. می‌توان از افزایش نقدینگی به عنوان مهمترین فایده صادرات برای شخص صادرکننده نام برد.

تولید کننده گان

از آنجا که واحدهای تولیدی برای تولید کالای استاندارد نیازمند کارمندانی باتجربه و همراه با دانش است افزایش مهارت کارکنان واحد تولید از دیگر مزایای صادرات توسط واحدهای تولیدی است.

افزایش سهم بازار و جلوگیری از کاهش فروش محصول در صورت فعالیت رقبا در داخل از دیگر مزایای صادرات برای شرکتهاست.

رکود در بازار داخلی، بازار مناسبی برای شرکت در خارج کشور می‌سازد.

استفاده از ارز حاصل از صادرات برای واردات کالاهای مورد نیاز شرکت، دریافت جوایز صادراتی از دولت از دیگر مزایای صادرات کالاست. از این رو معمولا توصیه می‌شود واحدهای تولیدی قسمتی از تولیدات خود را صادر کنند.

البته هنگامی که یک شرکت محصولات صادراتی خود را مشخص می‌کند باید عوامل مهمی دیگری را نیز در نظر بگیرد.

عواملی چون شرکت از صادرات چه سودی می‌خواهد، آیا صادرات با دیگر اهداف شرکت هماهنگی دارد، آیا سودهای قابل ‌انتظار از ارزش قیمتهاست یا بهتر است منابع شرکت برای توسعه کار داخلی جدید به کار رود و…

نمودار تولیدات اخیر

در زمینه صادرات پرسشی دارید؟

تیمی از کارشناسان خبره ما آماده ارایه راهکار درباره نحوه همکاری با شما تولیدکننده گرامی هستند.

تجربه همکاری با مجموعه شما بسیار عالی بود ، به عنوان تولید کننده محصولات کشاورزی پس از تامین بازار داخل با شما اولین صادرات را تجربه کردم، سپاس از شما

احمد شریف
گیلان, تولید کننده محصولات کشاورزی

به دنبال صادرات به کشورهای مختلف هستید؟