پرسشهای شما

صادرات کلیه اقلام ( تولید داخلی ) به استثنای فهرست موضوع بخشنامه شماره ۷۹۰۴۲۰۸-۱۷/۳/۷۹ وزارت بازرگانی ،‌ مجاز و نیاز به اخذ مجوز بازرگانی و سایر سازمان ها ندارد.

به استناد بند ج بخشنامه ۸۵۱-۲۰۰ مورخ ۲۵/۳/۷۹ وزارت بازرگانی صدور نفت خام و فرآورده های پایین دستی تابع مقررات خاص خود می باشد .

صدور کلیه اقلام پتروشیمی ،‌ نیاز به مجوز دارد ،‌ البته صدور ۴۲ قلم کالا های پتروشیمی توسط شرکت بازرگانی پتروشیمی بدون مجوز بازرگانی مقدور می باشد .

نقش استاندارد قاعدتا بایستی توسط موسسه استاندارد توضیح داده شود لیکن اجمالا جهت جلوگیری از صدور اقلام نامرغوب برای صدور بعضی از کالا ها نیاز به مجوز موسسه استاندارد می باشد .

ارسال نمونه های تجاری از کلیه گمرکات هوایی ،‌ زمینی و امانات پستی در حداقل زمان انجام می گیرد .

 

صدور پسته ، زعفران و فرش دست بافت به صورت تجاری توسط دارندگان کارت بازرگانی معتبر و رعایت مقررات عمومی صادرات و واردات از گمرکات مشخص شده بلامانع است .

کلا تا سقف دو سال که یکسال از تاریخ ترخیص کالا از گمرک کلیه پروانه های ورود موقت مهلت دارند در صورت عدم انجام تعهد صادراتی ظرف یک سال و داشتن دلایل موجه ،‌ توسط گمرک ایران تا یک سال دیگر قابل تمدید خواهد بود .

میزان اخذ وثیقه حداکثر به میزان یک برابر کل حقوق ورودی می باشد .

عموماً کالا های صادراتی که در تولید آن ها از مواد اولیه یارانه ای استفاده شده باشد .

 

در صورتی که کالایی هنگام صادرات از جایزه صادراتی یا استرداد حقوق ورودی استفاده نکرده و عیناً به همان شکل صادراتی ، برگشت شده باشد از پرداخت حقوق ورودی معاف می باشد .

مطابق ماده ۳۹۲ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی تنها به درخواست متقاضی و بیان کاربرد گواهی مدلول سند ، گمرک مربوطه گواهی را محدود به کاربرد مورد تقاضا صادر می نماید .

چگونه میتوانیم کمک کنیم؟

چنانچه پرسش و پاسخ مورد نظرتان در این صفحه وجود ندارد میتوانید با ما ارتباط برقرار نمایید ،خوشحال می شویم راهنماییتان کنیم.